top of page

monika luik

(WEB)_030_T_T.jpg

Tel: +372 5294302
 

E-post: monika.luik@gmail.com

Koduleht: www.reflektoorium.ee

Hetkel uusi kliente ei võta.

Olen lõpetanud 1999. aastal Tartu Ülikooli psühholoogia teaduskonnas magistrantuuri, samuti on mul bakalaureusekraad Tartu Ülikoolist psühholoogia ja sotsiaaltöö erialadelt. Väikese kõrvalepõikena omandasin ka ärijuhtimise magistrikraadi.

2001. aastal sattusin Eesti C.G. Jungi Analüütilise Psühholoogia Seltsi analüütilise psühholoogia koolitusele ning sestsaadik olen süvenenud analüütilise psühholoogia sügavustesse. Alates 2013. aastast olen Rahvusvahelise Analüütilise Psühholoogia Assotsiatsiooni (IAAP) poolt tunnustatud jungiaanlik psühhoanalüütik. Liivateraapiat olen õppinud Lisbet Myers Zacho (Taani) koolitustel.

Olen Euroopa Psühhoteraapia Assotsiatsiooni (The European Association for Psychotherapy) poolt setifitseeritud psühhoterapeut (www.europsyche.org).

Klienditöö kogemust psühholoogi ja psühhoterapeudina olen kogunud nüüdseks 16 aasta jooksul. Seda nii munitsipaalasutuses kui erapraksises. Lisaks sellele olen töötanud ka sotsiaaltöö erialal, täpsemalt lastekaitse valdkonnas.

Ma usun sellesse, et me juhime oma elu teadlikult vaid piiratud määral. Suuremal või vähemal määral juhib meid ka meie alateadvus. Protsess, mille käigus tundma õppida oma tunnete, mõtete, suhtemustrite ja käitumiste alateadlikke tagamaid, on nagu teekond, mis on ühtaegu nii põnev kui ka etteennustamatu. Jungiaanlikus teraapias ja analüüsis näengi ennast kliendi teekaaslasena iseenda tundmaõppimisel. Usun ka sellesse, et klient valib alateadlikult endale sellise terapeudi, kes vastab kõige paremini tema vajadustele. Terapeudi, kes on just selline teekaaslane, kellega koos on ühtaegu nii sobival määral turvaline, kuid samas sellise, kellel on potentsiaal aidata kaasa tema arengule.

Kui arvad, et tahad oma teekonda koos minuga käia, on mul hea meel. Võta ühendust, räägime lähemalt.

Pakun nii nõustamist, teraapiat kui analüüsi. Samuti teen liivateraapiat. Pakun ka supervisiooni sotsiaaltöötajatele, teiste teraapiasuundade esindajatele vms, kes soovivad oma juhtumeid analüütilise psühholoogia vaatenurga alt vaadelda.

Kliente võtan vastu Tallinnas. Samas mainin, et inimestega, kes distantsi tõttu ei saa kohtuda (näiteks inimesed, kes elavad välismaal, kuid soovivad emakeelset teraapiat), töötan ka Skype vms vahendusel.

bottom of page